Stefi: historia jednego zdjęcia.

Sierpień. Marta i Kuba ślubują. Pozostało kilka ostatnich minut ceremonii. Nagle wbiega kilkuletnia Stefi, niczym mały aniołek w blond lokach i białej sukience przemyka przed ołtarzem. W pewnym momencie, całkiem spontanicznie, robi sobie krótki odpoczynek, kładąc się na podłodze tuż za plecami swoich rodziców. Migawka . Po kilku sekundach Stefi znika.

Ten kadr zapamiętam na bardzo długo. Teraz z całą pewnością mogę stwierdzić, że jest to moje zdjęcie roku 2018. Piękny kościół i obłędne dekoracje idealnie dopełniły całą scenę. Kolejny „drewniany ślub” 🙂 . Slow wedding niczym noc świętojańska, wieczorny klimat z ogromnym ogniskiem w pięknych plenerach Starego Młyna w Leniwce. Miejsce ukryte od zgiełku, kameralne, urokliwe. Sceneria zdecydowanie na TAK!

Zabawne jest to, że w pierwszej chwili po zrobieniu tej fotografii miałam ochotę ją usunąć, obawiając się niewłaściwego jej odbioru. Pomyślałam sobie, że komentarze mogą nie być pochlebne, mogą pojawić się opinie w stylu: „dziecko leży, a ja robię zdjęcie zamiast pomóc”. Na szczęście jakiś impuls kazał mi wstrzymać się z tą decyzją, wrócić do tego później.

Jakiś czas po tym reportażu, na branżowej Grupie fotografii ślubnej na FB, zrzeszającej wielu fotografów z całej Polski, pojawiło się tygodniowe foto wyzwanie: „Dzieci na weselach”. Przypominając sobie o fotografii „leżącej Stefi”, postanowiłam udostępnić tam swoje zdjęcie. I tak to się zaczęło, a to był zaledwie początek tej szalonej historii…

Ponad 500 polubień od kolegów z branży to było coś! Wyróżnienie na profilu Sztuka Fotografii ślubnej i kolejne słowa uznania.

niesamowite informacje płynęły zza oceanu:

Daily update na Looks Like Filmponad 1500 polubień!

Również australijski @queenslandrides opublikował u siebie na instagramie fotografię ze śpiącym aniołkiem ? 

Następnie… zdjęcie dnia na Photobug Communityponad 3352 polubień!

Hey Wild Weddingsponad 4727 polubień!

robiło się coraz ciekawiej…

Zdjęcie zajęło pierwsze miejsce Best of Wedding Moments Contets 2018 na LOOKSLIKEFILM, portalu, który kreuje obecne trendy i standardy w fotografii ślubnej.

BEST OF WEDDING 2018. World’s best wedding photography
Jeden z najbardziej popularnych i opiniotwórczych światowych portali ślubnych Junebug Weddings, już od 10 lat co roku organizuje plebiscyt na najlepsze zdjęcia roku. Ilość napływających na konkurs wspaniałych fotografii z całego świata jest ogromna i przyprawia o zawrót głowy…tym razem rywalizowało ponad 10,000 cudnych kadrów. Spośród najlepszych fotografii z całego świata jury wyłoniło i nagrodziło 50. Wśród nich znalazło się jedno zdjęcie z Polski – moje zdjęcie 🙂 . Dziękuję za to wyróżnienie, to wielka przyjemność znaleźć się w tak zacnym gronie. Top 50!

Kiedy ogląda się zdjęcia ślubne z całego świata na MyWed Wedding Photographers, aż głowa boli od tych wszystkich wspaniałości. Tym bardziej jest mi miło z otrzymanego wyróżnienia Redaktorów, a jeszcze bardziej z kwalifikacji do TOP 10 – najlepszej dziesiątki zdjęć roku w kategorii „MyWed Award 2018 Ceremonia”Konkursowe zdjęcia zostały nadesłane z 85 krajów, o tytuł ubiegało się ponad 21 000 ujęć. MyWed to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie.

Dziękuję za te wszystkie publikacje i niesłychanie miłe słowa uznania. Mam nadzieję, że dam radę powtórzyć ten sukces w przyszłości <3

 

o „Gruszkowym” zdjęciu wspomnieli również:

TVP 2   W „Pytanie na Śniadanie” Ola Gruszka, która jako jedyna z polskich fotografów została doceniona w prestiżowym rankingu ślubnej fotografii

 

Radio ESKA   Ogromny sukces szczecinianki. Jej zdjęcie jest najlepsze na świecie!

Kobieta.pl   Najlepsze zdjęcia ślubne 2018 roku według portalu Junebung Weddings. Polska na liście laureatów

Gazeta.pl   Dziewczynka śpiąca przed ołtarzem i panna młoda w skąpej kreacji w basenie. Oto najlepsze zdjęcia ślubne 2018 roku

Chillizet   Najpiękniejsze zdjęcia ślubne 2018. Polka na liście laureatów!

F5   Najlepsze zdjęcia ślubne 2018 roku według portalu Junebung Weddings. Polska na liście laureatów

Ofemini   Wybrano najlepsze zdjęcia ślubne – lepsze znajdziecie w swoich albumach?

Infoludek   Wielki sukces szczecinianki. Jej zdjęcie ślubne wśród najlepszych na świecie

GS24.pl   Fotografka ze Szczecina wśród najlepszych na świecie. Jej zdjęcie zdobyło tytuł zdjęcia ślubnego roku 2018

GminaDobra24.pl   Sukces fotograficzny Oli Medvey Gruszki z Wołczkowa

Leave a reply